Sık Sorulan Sorular

Doktorclub Awards Ödülleri Hakkında Sık Sorulan Soruları Derledik.Image Description

Oylama ve Kazananların Belirlenmesi

Kazananlar nasıl belirlenecek? Başvuruların oylaması iki aşamada gerçekleşecektir. İlk aşamada ödül jürisi tüm başvurular arasından finalistleri belirleyecek, ikinci aşamada finale kalan adaylar arasından birinciler, Doktorclub.com üyesi olan 93.000'i aşkın hekim tarafından oylanarak belirlenecektir.
Finalistelere hekimler dışında oy veren olacak mı ? Hayır, kategorilerin birincilerini belirlerken Doktorclub üyesi hekimler dışında oy verilemeyecektir. Doktorclub platformu üyeleri sadece tıp doktorları ve diş hekimleridir. Final oylama başka bir mecradan yapılmayacağı gibi Doktorclub'a hekimler dışında üye alınmamaktadır.
Hekimim, oylamaya nasıl oy katılabilirim? Adaylara oy verebilmeniz için www.doktorclub.com üyesi olmalısınız. Doktorclub üyesi değilseniz üye olarak oylamaya katılabilirsiniz.
Doktorclub üyelerinin oylaması sırasında aynı kategoride birden fazla adaya oy verilebilir mi? Hayır. Finalistler arasından birincilerin belirleneceği son oylamada bir kategoride yalnızca bir adaya oy verilebilir.
Her başvuru oylamaya sunulacak mı? Evet, her başvuru iki aşamalı oylama sürecine girecektir. Ancak bir kategoride 2'den az başvuru var ise o kategoride o yıl ödül verilmeyecektir.
Oylama yapan jüri üyeleri ya da Doktorclub üyesi hekimler adayların aldığı oyları görebilecek mi? Oylama yapan ya da yapmayan hiçbir jüri ya da Doktorclub üyesi, adayların aldığı oyları göremeyecektir.
Aynı kategoride iki adaya eşit oy çıkması halinde ne yapılacak? 2 finaliste eşit oy çıkması halinde her iki adaya da ödül verilecektir. Tekrar değerlendirme ya da kura çekimi yapılmayacaktır.